Eiropas mozaīka: Austrija, Slovēnija, Horvātija, Čehija, Itālija. 12 dienas. 21.06-02.07

Periods:
21.06.2019 - 02.07.2019
€ 430.00 € 490.00 Pasūtīt

Eiropas mozaīka: Austrija, Slovēnija, Horvātija, Čehija, Itālija, Vācija. 6 dienas pie jūras. Ceļojums 12 dienas    21.06. - 02.07.2019. , tajā skaitā 6 dienas pie jūras Istras pussalā.

 


 

Rīga – Kauņa – Polija (nakts viesnīcā) – Vīne (Austrija) – Lihtenšteinas pils (Austrija) – Pazemes ezers Zeergrote (Austrija) – cisterciešu Svētā Krusta klosteris (Austrija) – Termālais kūrorts Bādene (Austrija) – Horvātija (nakts viesnīcā) – Fažana ( 4 naktis komfortablā 4* kempingā, jūras krastā, mājiņās ar visām ērtībām. Horvātija) – Rijeka (Horvātija) – KRK sala, pilsētas KRK, Vrbnik (Horvātija) – Limas līcis (Horvātija) - Novigrad (Horvātija) – Dvigrad (Horvātija) – Roviņa (Horvātija) – Nacionālais vakars ar vīnu, un grilētu sivēnu (Horvātija) – Grožņana (Horvātija) – Motovuna (Horvātija) – Nacionālās vakariņas ar vīnu, dzīvo mūziku un dejām (Horvātija) – Poreča (Horvātija) – Pula (Horvātija) – Brionu nacionalais parks (Horvātija) – Predjamas pils (Slovēnija) – Postojnas ala (Slovēnija) – Ļubļana (Slovēnija) – Adrijas piekraste Slovēnijā: Kopera, Izola, Portoroža, Pirana – Trieste (Itālija) - Udīne (nakts viesnīcā. Itālija) - “ Ērgļa ligzda” - Hitlera vasaras rezidence Bavārijas Alpos (Vācija) – Zalcburga (Austrija) – Česke Budejovice (nakts viesnīcā. Čehija) – Česki Krumlova (Čehija) – pils Hluboka nad Vltavou (Čehija) – Polija (nakts viesnīcā) – Kauņa – Rīga

Ceļojuma programma:

1. diena. Izbraukšana no Rīgas 06.00. Pārbrauciens caur Poliju. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā.

2. diena. Vīne. Ekskursija pa pilsētu. Izbraukuma ekskursija “Vīnes meža pasakas”: Lihtenšteinas pils, pazemes ezers Zeergrote, cisterciešu klosteris, termālais kūrorts Bādene. Vizināšanās pa pazemes ezeru. Pārbrauciens uz Horvātiju. Nakts viesnīcā.

3. diena. Rijeka. Ekskursija uz KRK salu ar KRK un Vrbnik pilsētu apmeklējumu.Pārbrauciens uz kempigu Fažanā. Izvietošanās komfortablās mājiņās pa 4 cilvēkiem / 2 cilvēki istabā.

4. diena. Ekskursija Novigrad+ Dvigrad + Roviņa. Limas līcis. Nacionalais vakars ar vīnu, rakiju un grilētu sivēnu.

5. diena.Ekskursija uz kalnu pilsētām Motovunu un Grožņanu. Vīna, olīveļļas un trifeļu degustācija. Nacionālās vakariņas ar mūziku un dejām.

6. diena. Atpūtas diena vai pilnas dienas izbraukuma ekskursija uz Slovēniju: Predjamas pils, Postojnas ala, Ļubļana.

7. diena. Brionu nacionālais parks. Panorāmas ekskursija ar kuģīti pa salu arhipelāgu. Fotosafari braucienā ar tūristu vilcieniņu pa Lielo Brijuni salu. Pusdienas uz kuģīša.

8. diena. Ekskursija Poreča + Pula.

9. diena. Izbraukšana no kempinga. Atpūta pie jūras Slovēnijā vai izbraukuma ekskursija pa Slovēnijas piekrasti ar Koperas, Izolas, Portoražas, Piranas pilsētu apmeklējumu. Pārbrauciens uz Triesti. Ekskursija pa pilsētu. Pārbrauciens uz Udīni un nakšņošana viesnīcā.

10. diena. Pārbrauciens uz Bavārijas Alpiem. Hitlera vasaras rezidences “|Ērgļa ligzda”, kas atrodas 1834 m augstumā, apmeklējums. Zalcburga. Ekskursija pa pilsētu. Pārbrauciens uz Česke Budejovice. Nakts viesnīcā.

11. diena. Česki Krumlova. Ekskursija pa pilsētu. Pils Hluboka nad Vltavou apmeklējums.Pārbrauciens uz Poliju. Nakts viesnīcā.

12. diena. Brauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Ierašanās Rīgā ~ 24.00

Pilna ceļojuma cena – 490.00 EUR

Ceļojuma cena ar atlaidi (līdz 16.03.) - 430.00 EUR

Sīkāk par ceļojumu:

1. diena.

Izbraukšana no Rīgas 06.00. Brauciens cauri Polijai. Pusdienas. Nakts viesnīcā.

2. diena.

Apburošā Austrijas galvaspilsēta, kurā mēs ieradīsimies ap pusdienlaiku,ir iespaidīga, grezna, eleganta un skaista kā mūzika, sena un mūsdienīga. Visi šie komplimenti pieder Vīnei, vienai no Centrāleiropas skaistākajām pilsētām. Par Vīni var ļoti daudz rakstīt, bet tā arīvisu neuzrakstīt. Par Vīni var stāstīt, bet tā arī visu neizstāstīt. Uz Vīni ir jāaizbrauc, bet ar vienu reizi būs par maz....

Kājāmgājēju ekskursijas laika mēs uzzināsim daudz interesanta par dzīvi un tradīcijām Vīnē no Romas impērijas laikiem. Redzēsim Habsburgu ziemas rezidenci - Hofburgu, pastaigāsimies pa brīnišķīgo Volskgarten, redzēsim pieminekli leģendārajai Sisi, Marijai Terēzijai, Parlamenta ēku, Kapucīniešu baznīcas kapenes, kas kļuva par Habsburgu centrālo apbedījumu vietu. Pabūsim vietā, no kuras sākās Vīne. Redzēsim arī slaveno Spāņu jāšanas skolu ar tās dejojošiem, baltajiem lepiciaņu šķirnes zirgiem. Ekskursijas kulminācija būs Vīnes simbola – Sv. Stefana katedrāles apmeklējums.
Pēc dažām stundām mēs pametīsim Vīni. Romantiskās izbraukuma ekskursijas “Vīnes meža pasakas” laikā mums būs unikāla iespēja doties izbraumā ar laivu pa lielāko Eiropas pazemes ezeru Zeergrote, kur II pasaules kara laika atradās slepena aviācijas rūpnīca. Pie šī ezera tika uzņemta arī slavenā filma “Cilvēks dzelzs maskā” ar Leonardo Di Kaprio galvenajā lomā.Šeit novietota arī zeltītā gondola, kurā vizinājās filmas varoņi.

Tāpat šajā dienā mēs redzēsim pasakaino viduslaiku Lihtenšteinas pili un apmeklēsim darbojošos cisterciešu ordeņa“Svētā Krusta” klosteri, kas dibināts 1133. gadā un skaitās viens no pašiem lielākajiem viduslaiku klosteru kompleksiem visā pasaulē, kas ir saglabājušies. Klostera centrālā daļa ir baznīca, kuras lielākā vērtība ir 1804. gadā uzbūvētās ērģeles ar 4500 stabulēm. Šīs ērģeles spēlējis pats Francis Šūberts.

Braucot garām gleznainajai Helentāles ielejai, mēs nonākam Maierlingā – bijušajā Habsburgu dinastijas mednieku namiņā, kas saistīts ar troņmantnieka prinča Rūdolfga nelaimīgo mīlestību.

Dienas nobeigumā mēs apmeklēsim Bādeni, kas izslavēta ar saviem karstajiem avotiem. Bādenē mēs pastaigāsimies pa pilsētas vēsturisku centru, apskatīsim Austrijas senāko kazino, redzēsim vietas, kas saistītas ar Mocarta un Bēthovena dzīvi un daiļradi.

3. diena.

Pa ceļam līūdz Vidusjūrai mēs apstāsimies trešajā lielākajā Horvātijas pilsētā Rijekā. No šejienes tūristiem tiks piedāvāta izbraukuma ekskursija uz Horvātijas lielāko salu KRK – salu “pērli” (Zlatni otok – Zelta sala, kā to sauc horvāti.

KRK sala atrodas Kvarnera līča ziemeļu daļā un ar kontinentalo daļu ir savienota ar slaveno Broza Tito vārdā nosaukto tiltu, pašu garāko arekveida tiltu Eiropā. Pateicoties tam KRK tūrisma ziņā ir attīstītākā starp Horvātijas salām , un tās popularitāte pieaug ar katru gadu.

Pirmā pilsēta, ko apmeklēsim ir salas galvaspilsētu KRK, ar tādu pašu nosaukumu kā sala. Tā ir viena no apburošākajām Horvātijas vietām. Senā cietokšņa sienas atgādina par romiešu armādām, lepnajiem venēciešiem un šeit dzimušo vareno Krk kņazu dzimtu, kas vēlāk zināmi ka Frankopani, par tirgus laukuma troksni, kad šeit pulcējās tirgotāji no visa Vidusjūras reģiona.

Nākošais mūsu ceļojuma punkts ir pilsēta ar tūkstoš gadu vēsturi – Vrbnik, kas tiek uzskatīta par horvātu izglītības šūpuli. Šeit ir dzimis Blažs Baromičs – cilvēks, kurš atvēra pirmo horvātu tipogrāfiju, kas drukāja tekstus glagolicā. Interesanti, ka uz seno Vrbnikas ēku sienām vēl joprojām var ieraudzīt plāksnītes ar uzrakstiem glagolicā.

Tāpat Vrbnik lepojas ar šaurāko ieliņu pasaulē un vienīgo “zemūdens šampanieti ” Valomet, kuru iztur jūras dibenā 30 metru dziļumā ne mazāk kā 3 mēnešus pie noteiktas temperatūras un spiediena. Šāda šampanieša pudele maksā... no 200 EUR.

Vrbnik lepojas ar savu olīveļļu un vītināto cūkas šķiņķi – pršutu, kā arī ar unikālo vīnu Vrbnička Žlahtina. Visu to var nogaršot pie vietējiem vīndariem, kuri tūristiem piedāva speciālas ekskursijas pa saviem vīna pagrabiem.

Vakarpusē dosimies uz vienu no pazīstamāakajiem Horvātijas kempingiem Fažanā, kas atrodas burtiski dažu desmitu metru attālumā no jūras. Līdz pludmalei var aiziet 5 minūšu laikā. Viesu ērtībām tiek piedāvāts atklātais baseins, restorāns ar apkalpošanu pēc ēdienkartes un netālā pludmale.

Mājiņas, kurās mēs dzīvosim, paredzētas 2 – 4 cilvēkiem, pa 1- 2 cilvēkiem istabiņā. Visās mājiņās ir labiekārtota mini virtuve un ēdamzona. Viesu rīcībā ir privātā vannasistaba ar dušu un mēbelēta terase. Wi – Fi par papildus samaksu.

4. diena

Iepazīšanos ar Istriju mēs sāksim ar Novigrad – Istras pussalas rietumu piekrastes pilsētu, kas pamatoti lepojas ar savu mieru, skaistumu un bagāto kultūras mantojumu. Arī mūsdienās pilsēta saglabājusi savu viduslaiku burvību ar Venēcijas gotikas savrupnamiem, pilīm un baznīcām.

Senatnē šeit atradusies romiešu apmetne Emonija. Šauras ieliņas, antīki pieminekļi, neparasti vecas mājas, daļēji saglabājušās nocietinājumu sienas atgādina tūristiem par tālo senatni un rada šīs pilsētiņas netkārtojamo kolorītu un burvību. Taču, neskatoties uz cienījamo vecumu, pilsētā ir attīstīta tūrisma infrastruktūra, un tā ir iecienīta atpūtas vieta.

Nākošo mēs apmeklēsim pilsētu Dvigrad, kuru dēvē arī par “mirušo” pilsētu. Iemesls ir pavisam vienkāršs – kādreiz lielā, plaukstošā, vēl noRomas Impērijas laikiem pazīstamā pilsēta dažādu iemeslu dēļ (pirātu uzbrukumi, nebeidzami kari un aplenkumi, daudzkārtējas epidēmijas utt.) ap 1630. gadu bija praktiski iznīcināta. 1714. gadā tika pamesta arī Sv. Sofijas bazilika – skaista trīs jomu baznīca ar pjedestālu, ko rotāja Sv. Sofijas skulptūra ar divām pilsētām rokās, kas bija Dvigrad simbols. Ar laiku sabruka ēkas un nocietinājumu sienas, izžuva akas un pilsētas teritorija aizauga..

Mūsdienās Dvigrad ir ievērojama vieta: šeit notiek mūzikas festivāli, uz cietoksni kursē tūristu autobusi, bet gleznainās pilsētas drupas pievelk tūristu pūļus, kas vēlas iemūžināt fotogrāfijās tik pat kā rekonstrukcijas neskarto senatni.

Savu ekskursiju mēs turpināsim Roviņā, kuru dēvē par Horvātijas visromantiskāko pilsētu, kas ikvienu apbur ar savu bohēmisko atmosfēru un šarmu, līkumoto krasta līniju, debeszilā ūdenī peldošajām jahtām, saulē izkarsēto priežu sveķu aromātu. Roviņa bieži tiek saukta par Horvātijas Venēciju, kur viduslaiku vecpilsētas mājas slejas tieši no ūdens. Ekskursijas laikā apskatīsim vecpilsētas marmora bruģi, majestātisko Sv. Eifēmijas katedrāli, kas baroka stilā celta XVIII gs. Katedrālei ir zvanu tornis, kura smaili rotā Sv.Eifemijas vara statuja. Aiz altāra baznīcā atdusas Sv.Eifemijas pīšļi, kuru par pievēršanos kristīgajai ticībai pēc imperatora Dioklektiana pavēles atdeva lauvām saplosīšanai. Svētās nāves gadadienā (16.septembrī) baziliku apmeklē tūkstošiem svētceļnieku no visas pasaules. Interesanti, ka līdz 800.gadam svētās mocekles pīšļi glabājās Konstantinopolē. Bet 800. gadā masīvais sarkofāgs ar viņas pīšļiem pēkšņi noslēpumaini pazuda un tā paša gada 13. jūlijā pa jūru atpeldēja un piestāja Roviņā, ko vietējie iedzīvotāji uzskatīja par brīnumu. Sarkofāgu svinīgi ievietoja Roviņas galvenajā bazilikā, bet pēcāk pārnesa uz jauno katedrāli, kur tas atrodas vēl šodien.

Mūsu nākošā pietura – gleznainā Limas līča krastā, to dažkārt sauc arī par Limas fjordu. Laikos, kad Istrija piederēja romiešiem, līcī stāvēja pirātu kuģi, no šejienes tie uzbruka bagāto venēciešu kuģiem. Mūsdienās Limas līča krastā pirātu māju vietā atrodas tirdzniecības kioski, un tūristiem ir lieliska iespēja nogaršot un iegādaties izslavēto Istrijas sieru, vietējos vīnus, rakiju, travaricu, liķierus un uzlējumus.Vārdu sakot, tikai te var iegādāties slaveno Pamelo uzlējumu, kuru dažkārt sauc par “raganu” dzērienu. Pēc Limas fjorda apmeklējuma mēs brauksim pa tā saucamo “Cūku ceļu”. Nosaukums radies sakarā ar vietējo iedzīvotāju īpašo māku sivēnu cept uz iesma. Protams, garām mēs nepabrauksim. Vienā no vietējiem restorāniem mūs gaidīs kolorīts pavārs, uz iesma cepts sivēns un, protams, lielisks vīns...

5. diena.

Šodien mēs dosimies dziļāk iekšā Istras pussalā, lai apmeklētu kalnu pilsētas Motovunu un Grožņanu.

Motovuna ir pilsēta – cietoksnis. Viena no retajām nostiprinājuma sistēmām Eiropā, kas labi saglabājusies līdz mūsdienām. No cietokšņa sienām paveras brīnišķīgs skats uz Mirnas upes ieleju, vīnogulāju terasēm un kalnainajām mežu ainavām. Monumentālie, ģerboņiem rotātie pilsētas vārti, ieplaisājušais bruģis, šaurās, līkumainās ieliņas un unikālais Sv.Stefana baznīcas zvanu tornis liek justies gluži kā viduslaikos.

Motovuna ir Istrijas enerģētiskais centrs. Tieši šeit krustojas enerģētikas meridiāni, vai tā saucamās drakonu vagas. Tādēļ šajā mājīgajā pilsētiņā var staigāt stundām ilgi un nesajust nogurumu.

Motovuna slavena arī ar savām pazemes sēnēm – trifelēm, kuru „medības” apkaimes mežos sākas rudenī ar suņu palīdzību. Bet mums nav jāgaida rudens – Motovunā katrs tūrists var šīs sēnes gan pagaršot, gan iegādāties.Trifeles gan ir dārgs prieks. Burciņa 100 g konservētu melno trifeļu izmaksās ap 30 EUR, bet par tāda paša izmēra burciņa balto trifeļu gardēžiem nāksies šķirties jau no 70 EUR.

Tālāk dosimies uz Grožņanu - mākslinieku un muzikantu Meku. Ieliņas šeit ir izraibinātas ar neskaitāmām mākslas galerijām, tāpēc arī ik gadu Grožņana pievilina ne tikai tūristus, bet arī īstus mākslas cienītājus no visas pasaules, kas piedalās mākslinieku saietos. Grožņanu tik tiešām var nosaukt par visgleznaināko Horvātijas pilsētu.

Mūsu ekskursijas laikā varēsim novērtēt kā pussalas piekrastes, tā arī sauszemes daļu īpašo pievilcību – zaļie pakalni mijas ar viduslaiku pilsētcietokšņu sienām un vīnogulāju laukiem, aizslīdot gar autobusa logiem. Brauciens noslēgsies horvātu konobā (tradicionāli vietējie krodziņi), kur varēsim nobaudīt ne tikai iecienītos horvātu vīnus Malvazija un Teran, bet arī ieturēt pusdienas. Šajā vakara būs daudz visa: gan nacionālo ēdienu, gan vīna, gan mūzikas... Dejosim! Jaurtā horvātu mūzika aizrauj pat tos, kas dejot pat nedomāja. Garantējam, ka šajā pasākumā jautri būs visiem!

6. diena.

Šodien mēs atpūšamies vai, pēc vēlēšanās, dosimies ekskursija uz Slovēniju.

Pasakaini skaistā Predjamas pils, ko mēs apmeklēsim pa ceļam uz Ļubļanu, ir neticami romantiska un mistiska vieta. Pati slavenākā Slovēnijas pils iebūvēta klintī 123 metru augstumā virs Lokvas. Upes. Klints krauja kalpo kā nocietinājuma siena, bet pati pils nosedz ieeju milzīgā alā. Rodas iespaids, ka cietoksnis burtiski izaug no alas, bet sniegbaltā pils it kā karājas virs bezdibeņa. Slovēņiem Predjamas pils ir neatkarības, dumpīguma un pašpietiekamības simbols.

Interesanti, ka 8 km garā ala, kas atrodas zem pils, ir otrā lielākā Slovēnijā. Tūristiem atvērta ir tikai “galerijas” daļa 700 metru garumā. Organizētas ekskursijas šaja alā ir iespējamas tikai gada siltajā laikā, jo pārējā laikā alu aizņem liela sikspārņu kolonija, kas to izmanto ziemas guļai.

Tomēr pati slavenākā un skaistākā ala Slovēnijā nepārprotami ir Postojnas ala, kura ir tūristu visapmeklētākā karsta ala Eiropā. To veido apmēram 7000 mazākas alas. Alas krāšņumu cilvēki novērtējuši jau tālā pagātnē – vecākais ceļotāja uzraksts uz sienām tapis 1213. gadā. Īpaši populāra tā kļuva XIX gadsimtā, kad alu dzīlēs pētnieki atklāja zāles ar stalaktītiem un stalagmītiem. 1872.gadā alās tika izbūvēts dzelzceļš un 1884.gadā tika ievilkta elektrība. Stalaktītu un stalagmītu bagāto krāsu un dažādo formu dēļ Postojnas alas atgādina īstu pazemes dārgumu krātuvi. Dažas ejas izskatās kā piebērtas ar briljantiem, kas izstaro vēsu gaismu, citas viz silti dzeltenos un rūsganos toņos. Slavenais skulptors Henrijs Mūrs par Postojnas alām esot teicis: ”Tā ir labākā Dabas skulptūru izstāde, kādu man gadījies redzēt.” Šī ceļojuma viens no brīnumiem ir tā dēvētā Koncertzāle — milzīga pazemes telpa, kur alas velvju augstums ir 40 metru un kur vienlaikus var uzturēties 10 tūkstoši cilvēku. Te ir ļoti spēcīga akustika un Koncertzāle patiesi kalpo savam mērķim — te notiekot gan koru, gan operas, gan simfoniskās mūzikas koncerti. Alā mūs ievedīs vilcieniņš, kas ar aptuveni 10 km/h lielu ātrumu izved apmeklētājus cauri izgaismotiem labirintiem un plašām zālēm, bet jārēķinās, ka apmēram 1.5 km būs jāpastaigā kājām. Temperatūra Postojnas alā ir konstanta +10 °C visu gadu, tā kā jāģērbjas silti.

Pēc tūrisma objektu apskates dosimies uz Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu, kas atrodas valsts centrālajā daļā starp Alpiem un Vidusjūru. Pilsēta izvietojusies Ļubļaņicas upes krastos, ap Ļubļanas pakalnu.

Neskatoties uz modernizāciju, Ļubļanai ir izdevies saglabāt seno viduslaiku kodolu, kas izvietojies apkārt kalnam, uz kura atrodas Ļubļanas pils. Tāpat pilsētā ir saglabājies bagāts baroka un Vīnes secesijas arhitektūras stilu mantojums un daudzie tilti pāri Ļubļaņicas upei. Vēsturiskais centrs pilnībā ir kājāmgājēju zona.

Galvenajā pilsētas laukumā atrodas senlaiku rātsnams, XVIII gs. uzbūvētā Trīs upju strūklaka, tās tuvumā – virs Ļubļanicas upes – atrodas Trīskāršais tilts (Tromostovje) – trīs viens otram blakus esošie tilti.

Pirmā lieta, kas iekrīt acīs Ļubļanā, ir pūķi. Mazi, lieli, no keramikas, bronzas, plastmasas un plīša. Tie sastopami gan kā suvenīri, gan kā ēku un ielu rotājumi. Pūķi piešķir galvaspilsētai šarmu un mistikas nokrāsu, bez tam tie tika atzīti par oficiālu pilsētas simbolu. Galvenie – zaļie pūķi - ir nosēdušies uz Pūķu tilta, un ir pastāvīgs tūristu sajūsmas objekts.

7 diena.

Brionu nacionālais parks, ko šodien piedāvājam apmeklēt, ir neliels salu arhipelāgs, kas sastāv no 14 salām.

Tūristu kuģītis no zvejnieku ciematiņa Fažana 15 minūšu laikā šķērso līci un piestāj pie viesnīcu kompleksa, kas ir atvērts Lielās Briona salas apmeklētājiem. No šejienes neliels tūristu vilcieniņs ar ekskursijas vadītāju aizvedīs uz safari parku, kas atrodas salas ziemeļu galā. Šī brauciena laikā varēs apskatīt 2000 gadu tālas pagātnes liecības no Romas impērijas laikiem, safari parku, kurā ganās eksotiski dzīvnieki. Neierasto safari parku te izveidoja bijušais Dienvidslāvijas maršals Tito. Sākotnēji saskaņā ar viņa rīkojumiem, salā tika nogādāti eksotiski Āfrikas zvēri, vēlāk jau tos viņam dāvināja citu valstu līderi un viesi. Tādēļ mūsdienās te ir skatāms īstens safari – zebras, dambrieži, mufloni, pāvi. Vēl šet izvietotas dārgas viesnīcas, kuru mērķis ir uzturēt salas ekskluzīvo piedāvājumu, greznas villas, golfa laukumi, lieliski celiņi riteņbraucējiem un interesants Dienvidslāvijas prezidentam veltīts muzejs.

Ekskursijas noslēgumā tūristiem var piedāvāt zivju pikniku un peldēšanos.

8. diena.

Iepazīšanos ar Istras pussalu turpināsim seno romiešu pilsētā Pulā, kuru, ja var ticēt leģendai, dibinājuši argonauti, kad devušies ceļā pēc Zelta aunādas. Dažus gadus pirms mūsu ēras sākuma Pula ieguva Romas kolonijas statusu. Pateicoties tam arī sākās vērienīga pilsētas attīstība, un tajos laikos būvētās celtnes ļauj mums doties iztēles ceļojumā uz tiem tālajiem, senajiem laikiem. Pulas simbols ir tās arēna – milzīgs, līdz mūsdienām saglabājies amfiteātris. Tas ir viens no sešiem lielākajiem šāda veida amfiteātriem pasaulē, kas ir saglabājušies līdz mūsdienām. Tas vienlaikus spēj uzņemt 22000 skatītājus. Uz vēsturiskās skatuves arī mūsdienās tiek uzvestas izrādes, operas, rīkoti koncerti un, protams, slavenais Pulas filmu festivāls, kas šeit tiek rīkots jau kopš 1953.gada.

Mūsu ceļojumu pa Istras pussalu mēs noslēgsim Porečā – pašā lielākajā Istrijas tūrisma centrā, kas izvietojies uz šauras pussalas, ko aizsargā klintis un Sv. Nikolas sala.

Neskaitāmās kafejnīcas šeit ir pārpildītas visas sezonas garumā, bet no dzīvīgās krastmalas paveras brīnišķigs skats uz tuvējām salām, zvejnieku laivām un garām peldošajām jahtām. Pilsētas senajā daļā atrtodami nelieli skvēri ar gadsimtus vecām priedēm, bet mājīgie pagalmiņi slīgst zaļumu skavās.

Poreča ir viena no nedaudzajām Vidusjūras pilsētām ar labi saglabātiem seno romiešu dievnamiem, mājām, viduslaiku cietokšņu sienām un torņiem. Līdz pat šim laikam pilsētā apbrīnojami labi saglabājies romiešu forums, m.ē. I gs. Marsa un Neptūna tempļu atliekas, Bizantijas impērijas laika Sv. Eifrasija bazilikas mozaīkas, gotiskās pilis, pilsētas senās cietokšņa sienu drupas...

Skaistā daba un ilggadējās tūrisma tradīcijas padara Poreču par ievērojamu tūrisma centru.

Bez visa tā, šeit notiek klasiskās mūzikas, džeza mūzikas koncerti, folkloras festivāli un vēl daudz kas cits.

9. diena.

Mēs atvadāmies no Horvātijas un pārbraucam uz Slovēnijas Adrijas jūras piekrasti, kuras garums ir vien 46.6 km. Šī Slovēnijas daļa, kas ir kā iespiesta starp Triestes un Balkānu pussalām, tiek saukta Slovēnijas Istriju. Tūristi šajā dienā var izvēlēties atpūtu pie jūras vai arī doties aizraujošā ekskursijā gar piekrasti.

Kopera – lielākā slovēņu piejūras pilsēta un valsts galvenā osta – savulaik atradās sauszemes un jūras tirdzniecības ceļu krustpunktā starp Venēciju un Vīni. Pilsētas vēsturiskais centrs veidojies uz nelielas saliņas vairāku gadsimtu garumā. Tas tika apbūvēts, plānojot ielas saules staru formā, kas virzās no laukuma pašā pilsētas centrā uz nomalēm. Tāpēc starojošās saules attēls ir pilsētas simbols. Apskates ekskursijas laikā redzēsiet vairākas Koperas ievērojamās vietas.

Izola ir neliela, sena zvejnieku pilsētiņa. Katru dienu agrā rīta stundā jūrā izbrauc zvejas kuģīši un svaigais loms tūlīt pat tiek piegādāts piekrastes restorāniņiem. Pilsēta līdz mūsdienām saglabājusi savu vēsturisko nozīmi kā zvejas osta un zivju pārstrādes rūpniecības centrs, kas apgādā ar jūras produktiem visu Sovēniju.

Pirana ir pilsēta pašos Slovēnijas dienvidrietumos. Pateicoties bagātajam arhitektūras un vēstures mantojumam, tai ir piešķirts pilsētas – muzeja statuss. Šaurās ieliņas, ar viena otrai pielipušām māju fasādēm, ceļas uz augšu pa kalna nogāzi. Pašā augstākaja punkta virs pilsētas paceļas barokālā Sv. Georga baznīca. Pilsētas sirds ir Tartini laukums, kas nosaukts par godu Piranā dzimušajam, slavenajam vijolniekam, komponistam, mūzikas pedagogam Džuzepem Tartini.

Portoroža tulkojumā nozīmē rožu osta. Portozoža- pats populārākais kūrorts Slovēnijas piekrastē. Pilsēta – rivjēra ar daudzām viesnīcām, veikaliem, piekrastes kafejnīcām, restorāniem, pludmalēm, izklaižu centriem, bērnu atrakciju laukumiem, tenisa kortiem, diskotēkām un kazino. Jau no 13. gadsimta zināma arī kā ārstniecības centrs, kur vietējie mūki nodarbojās ar dažādu kaišu dziedniecību. 1911.gadā Portorožā tika uzcelta termālā dziednīca, un pilsēta kļuva par Slovēnijas Talasoterapijas centru. Šādā ārstēšanā tiek izmantoti dabas dziednieciskie faktori. 

Iepazinušies ar Slovēnijas Istriju un ieturējuši pusdienas, dodamies uz Itāliju, Friuli– Venēcijas Džūlijas reģiona galvaspilsētu Triesti. Trieste ir pilnīgi itāliska pilsēta, bet, neskatoties uz to, nepavisam nav līdzīga citām Apenīnu pussalas pilsētām. Ilgu laiku šī pilsēta bija Austrijas impērijas daļa un tās galvena osta. Līdz ar to tas atspoguļojas arī Triestes arhitektūrā, savienojot dienvidnieciskās itāliešu formas ar spilgtiem Vīnes secesijas stila dekoriem. Tam visam pievienojiet maigu subtropu klimatu, brīnišķīgu atrašanās vietu kalnu pakājē pie jūras, un Trieste neliks jums vilties, lai arī kāda gadalaikā jūs šeit atbrauktu.

Pēc kājāmgājēju ekskursijas pa pilsētu mēs brauksim uz viesnīcu Udīnē.

10. diena.

Šodien mūs gaida īpaša ekskursija. Mēs apmeklēsim “Ērgļa ligzdu” - Hitlera vasaras rezidenci bavārijas Alpos, ko viņam uzdāvināja uz 50 gadu jubileju, un kas tika uzcelta rekordīsā laikā.

Par “Ērgļa ligzdu” to nosauca amerikāņi pēc karadarbības beigām. Līdz tam šai vietai bija daudz vienkāršāks nosaukums – “tējas namiņš”.

Tējas namiņa un piebraucamā ceļa būvniecība ilga 13 mēnešus. Kalnu serpantīns 6.5 km garunā iet cauri 5 tuneļiem.

Hitlera partijas biedri bija izvēlējušies ideālu vietu celtniecībai. Fīrers no sava tējas namiņa varēja priecāties ne tikai par Alpu ainavām, bet labos laika apstākļos arī par savu mazo dzimteni Austriju.

Elpu aizraujošā Alpu panorāma no austriešu Zalcburgas līdz vācu Kēnigzē, unikālais kalnu serpantīns, “zelta lifts” klintī, kas 124 metru augstumu sasniedz 41 sekundē – tas viss nevar neaizraut! Atrodoties tik tuvu debesīm, sāc domāt, ka šī vieta tiešām ir iedvesmau un nevis iznīcināšanai.

Dienas otraja pusē mēs apmeklēsim Zalcburgu – vienu no Eiropas skaistākajam pilsētām, kas slavena ar savu gadsimtiem garo vēsturi. Mocarta dzimtene, Austrijas imperatoru vasaras rezidence. Mākslas pazinēji Zalcburgu sauc par Augstā Baroka pilsētu, vēsturniekiem tā ir ziemeļu Florence, bet mūzikas mīļotājiem, pirmkārt, tā ir festivālu pilsēta.

Kājāmgājēju ekskursijas laikā mēs apmeklēsim Mirabellas pili un dārzus, arhibīskapa rezidenci, māju, kur dzimis Mocarts, Sv. Pētera katedrāli un abatiju, patīksmināsimies par, lepni pār pilsētu slejošos Hoenzalcburgas cietoksni.

Vakarpusē mēs pārbrauksim uz seno Čehijas pilsētu Česke Budejovice.

Nakts viesnīcā.

11. diena.

Viena no pašām skaistākajām un romantiskākajām Dienvidčehijas pilsētām Česki Krumlov mums atgādina dekorācijas filmām par drosmīgajiem bruņiniekiem un skaistajām princesēm. Taču šaurās ieliņas ar akurātiem namiņiem, greznā pils, varenā katedrāle un citas celtnes nebūt nav butaforija, bet īstas vēsturiskas būves, kas labi saglabājušās līdz mūsdienām.

Česki Krumlova ar pilnām tiesībām nes nosaukumu “Renesanses pērle”, bet pilsētas centrs iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Pie galvenajiem apskates objektiem, vēl bez vēsturiskā centra, pieskaitāma Krumlovas karaļpils, kas ir otra lielākā pils Čehijā pēc Prāgas pils, vecais tilts, Sv. Vita baznīca, Latrava laukums, Rātsnams un vietējais vaska figūru muzejs.

Pēc pusdienām mēs apmeklēsim pašu romantiskāko un visapmeklētāko Čehijas pili Hluboka nad Vltvou, kas bijusi imperatora Kārļa IV iemīļota vieta. Pils ir unikāla, jo ir vienīgā ēka Čehijā, kas celta angļu gotikas stila un ir Vindzoras pils kopija. Pils komplekss ietver 11 torņus (galvenā torņa augstums ir 60 m), 140 istabas, ziemas dārzu un zirgu staļļus. Skaistais angļu stila parks 190 ha platībā lepojas ar retām koku sugām un savdabīgu dīķu sistēmu. Pils kolekcijā glabājas 36 tūkstoši gleznu, mēbeles, trauki, ieroči un citi vērtīgi mākslas priekšmeti, kas agrāk piederējuši pils īpašnieku paaudzēm.

12. diena.

Brauciens cauri Polijai. Ierasanas Rīgā ~ 24.00

PILNA CEĻOJUMA CENA – 490.00 EUR

CEĻOJUMA CENA AR ATLAIDI (līdz 16.03.) - 430.00 EUR.

Braucieba cenā ietilpst: brauciens pa maršrutu ar grupas vadītāju, 5 naktis tranzīta viesnīcas ar brokastīm, 6 naktis komfortabla kempingā pie Adrijas jūras, atsevišķās mājiņās ar visām ērtībām un pilnu trauku komplektu. Dzīvošana pa 4 cilvekiem mājiņā, pa 2 cilvēkiem istabā.

- piemaksa par 1- vietīgu izmitināšanu atsevišķā istabā (mājiņa + viesnīca) – 160.00 EUR;

- piemaksa par 3- vietīgu izmitināšanu mājinā (2+1) – 100.00 EUR (par 3 personām);

-piemaksa par papildvietu autobusā – 200.00 EUR

Papildus izdevumi: medicīniska apdrošināšana – 10 EUR (virs 65 gadiem – 15 EUR)

Pilna ekskursiju pakete ~ 220 (235) EUR, bērniem – 100 (115) EUR. Taja skaitā:

-ekskursija “Vīnes meža pasakas” - 30 EUR, berniem – 15 EUR

- izbraukuma ekskursija Novigrad+ Dvigrad + Roviņa +Limas līcis ~ 30 EUR, bērniem - 15 EUR;

- izbraukuma ekskursija uz Istrijas kalnu pilsētām Motovunu, Grožņanu (+ degustācija) ~ 30 EUR, bērniem – 15 EUR

- izbraukuma ekskursija uz Pulu, Poreču ~ 25 EUR, bērniem 15 EUR;

- izbraukuma ekskursija uz KRK salu: KRK, Vrbnik ~ 30 EUR, bērniem – 15 EUR;

- izbraukuma ekskursija “Slovēnijas Adrijas piekraste”~ 30 EUR, bērniem – 15 EUR;

- ekskursija Triestē ~ 15 EUR, bērniem – 5 EUR;

- ekskursija Zalcburgā ~ 15 EUR, bērniem – 5 EUR;

- ekskursija Česki Krumlovā ~ 15 EUR, bērniem – 5 EUR;

- ekskursija + ieejas biļete pilī Hluboka nad Vlatavou ~15 EUR, bērniem 10 EUR

P.S. Ekskursiju kārtība un cena var nedaudz mainīties.

P.S. Pilnu ekskursiju paketi var iegādāties kopā ar maksu par ceļojumu vai atsevišķi.

Pērkot pilnu ekskursiju paketi, atlaide 15 EUR.

Papildus ekskursijas:

- ekskursija Vīnē – 15 EUR;

- ekskursija uz Slovēniju, ieskaitot ekskursiju Ļubļanā ~ 40-50 EUR (minimums 25-20 cilveki);

- ekskursija uz Brionu nacionālo parku ar pusdienām (kuģītis + vilcieniņš) 5 stundas ~ 35 EUR;

- brauciens ar tūristu autobusu uz “Ērgļa ligzdu”+ pacelšanās ar liftu 1834 m augstumā ~ 20- 25 EUR.

Papildus (pēc vēlēšanās) izmaksas:

- brauciens ar laivu pa pazemes ezeru Zeergrote (~ 10 min) ~ 11 EUR individuāli, ~ 7.50 – 9.00 EUR (grupā virs 20 cilvēkiem);

- vakariņas konobā ar vīnu un mūziku ~ 20 EUR;

- vakariņas ar grilētu sivēnu un vīnu ~ 20 EUR;

- ieejas biļete Hoenzalcburgas cietoksnī Zalcburgā ~ 12 EUR, 15.20 EUR;

- ieejas biļete pilī Česki Krumlovā – 100 CZK (~ 4 EUR), bērniem – 70 CZK (~ 3EUR)

- ieejas biļetes Predjamas pilī ~ 13.80 EUR;

- ieejas biļete Postojnas alā ~ 25.80 EUR.

 

WhatsApp
whatsapp
Telegram
telegram
Pāriet uz latviešu valodu Перейти на русский
Kategorijas