Aviotūre uz Horvātiju, Bosniju un Hercegovinu. 7 dienas pie jūras. Viesnīca 4* (brokastis + vakariņas). 22.06, 13.07, 20.07, 31.08, 07.09 .

Periods:
22.06.2024 - 14.09.2024
€ 670.00 € 790.00 Pasūtīt

Nakts viesnīcā Vila Matic 3* un modernajā boutique viesnīcā Hotel Nova 4* pie jūras Bosnijā un Hercegovinā (Neum) ar brokastīm un vakariņām.

No Vila Matic 3* viesnīcas līdz pludmalei ~ 100 metri, jākāpj lejā pa kāpnēm.

No Hotel Nova 4* līdz savai pludmalei ar sauļošanās krēsliem uz betona laukuma ~ 10 metri. Centrālā pludmale atrodas ~200 metru gar promenādi. Uz viesnīcas Nova 4* jumta atrodas peldbaseins un solārijs.

Hotel Nova 4*:
22.06. - 29.06. (830,00 EUR) + ekskursiju pakete.
vai (860,00 EUR) + lidostas transfērs. 

Hotel Vila Matic 3*:
13.07 - 20.07 (670,00 EUR) + ekskursiju pakete.
vai (710,00 EUR) + lidostas transfērs. 
20.07 - 27.07 (670,00 EUR) + ekskursiju pakete.
vai (710,00 EUR) + lidostas transfērs.

Hotel Nova 4*:
31.08 - 07.09 (730,00 EUR) + ekskursiju pakete.
vai (760,00 EUR) + lidostas transfērs. 
07.09 - 14.09 (730,00 EUR) + ekskursiju pakete.
vai (760,00 EUR) + lidostas transfērs.

Cenā iekļauts:
- Aviolidojums Rīga-Dubrovnika-Rīga;
- 7 naktis 4* viesnīcā Neumā (7 brokastis, 7 vakariņas) pie jūras,
- nododamā bagāža līdz 23 kg (1 rokas bagāžas vienība + personīgā manta, ne vairāk kā 8 kg),
- grupu līderu pakalpojumi.

Papildus (kopā ar ekskursiju) tiek apmaksāts:
- transfērs Lidosta - viesnīca - Lidosta - € 70,00 vai
- ekskursiju un transporta komplekts - € 210.00, bērniem - € 110.00, (transfēri un visas ekskursijas)

Obligātā piemaksa - tūrisma nodoklis viesnīcā - € 7,00 (€ 1,00 /diennaktī)


 

Rīga Dubrovnika (Horvātija) Neuma (7 naktis 4* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām. Bosnija un Hercegovina) – Pelešacas pussala (Horvātija) Korčula (Horvātija) Stona (Horvātija) – Splita (Horvātija) Omiša (Horvātija) Kravicas ūdenskritumi (Bosnija un Hercegovina) – Počiteļa (Bosnija un Hercegovina) Blagaja (Bosnija un Hercegovina) Mostara (Bosnija un Hercegovina) Zivju pikniks (Bosnija un Hercegovina) - Foto safari pa Neretvas upi (Horvātija) Dubrovnika (Horvātija) – Rīga

Pasaules kultūrvēsturiskā mantojumā UNESCO ietverto objektu un objektu – UNESCO kandidātu saraksts, kurus iespējams apmeklēt mūsu tūres ietvaros:
- Splitas pilsētas vēsturiskais centrs un Diokletiana pils (Horvātija);
- Dubrovnikas vecpilsēta (Horvātija);
- Stonas kopienas un tās apkārtnes kultūrvēsturiskais ansamblis (Horvātija);
- Korčulas pilsētas vēsturiskais centrs (Horvātija);
- Vecā tilta rajons vēsturiskajā Mostaras centrā (Bosnija - Hercegovina);
- Vēsturiskā apmetne Počiteļā (Bosnija -Hercegovina);
- Arhitektūras un dabas ansamblis Blagajā (Bosnija - Hercegovina);

Ceļojuma programma:

1.diena. Lidojums Rīga – Dubrovnika ar aviokompāniju AirBaltic. Izlidošana no Rīgas 9:35. Ielidošana Dubrovnika 11:15.

Transfērs uz Dubrovniku (transfērs uz viesnīcu tiek apvienots ar ekskursiju uz Dubrovniku un ir iekļauts ekskursijas komplektā vai par to jāmaksā atsevišķi). Ekskursija pa pilsētu. Brīvais laiks.

Transfērs uz Neumu. Izmitināšana un nakšņošana viesnīcā.

2.diena. Ekskursija uz Pelešacas pussalu. Pārbrauciens ar kuteri uz Korčulu, pilsētas apskate, peldēšanās Korčulas pludmalē, Stonas sienu apskate, vīnu un liķieru degustācija.

3.diena. Ekskursija uz Splitu un Omišu.

4.diena. Ekskursija uz Bosniju - Hercegovinu. Mostaras un Počiteļas pilsētu apmeklējums, pusdienās foreles Blagajā, peldēšanās Kravicas ūdenskritumos.

5.diena. Atpūtas diena.

6.diena. Atpūtas diena. Fišpikniks ar vīnu degustāciju un pusdienām.

7.diena. Atpūtas diena.

8.diena. Pārbrauciens uz Dubrovnika lidostu. Izlidošana uz Rīga ar aviokompāniju AirBaltic 11:50. Ielidošana Rīga 15:25.

TŪRES APRAKSTS:

1. diena.

Lidojums Rīga – Dubrovnika ar aviokompāniju AirBaltic. Izlidošana no Rīgas 9:35. Ielidošana Dubrovnika 11:15.

Pārbrauciens uz Dubrovniku.

Un lūk – mūsu priekšā atveras Dubrovniku panorāma. Dubrovnika ir īsta Adrijas pērle, kopš 1979.gada iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir viena no 3 skaistākajām Renesanses laikmeta pilsētām Eiropā līdzās Venēcijai un Amsterdamai. Bernards Šovs ir teicis: “Tiem, kas meklē paradīzi zemes virsū, jādodas uz Dubrovniku!’’ Un katram ir jāatrod sava paradīze zemes virsū! Iespējams, ka tā būs šī pasakainā Vidusjūras pilsēta, kādreizējā brīvā un lepnā Dubrovnikas republika ar devīzi: „Brīvība netiek pārdota ne par kādu pasaules zeltu.”

Dubrovnikas „zelta periods” ir XV-XVII gs., šajā laikā pilsēta ieguva to izskatu, kādā tā skatāma šodien. Sešu gadsimtu laikā uzceltas cietokšņa sienas (garums – 2 km, platums līdz 6 m un augstums līdz 20 m). Cietokšņa sienas lieliski aizsargāja pilsētu no naidnieku uzbrukumiem. Sienas arī šodien atrodas lieliskā stāvoklī, atvērtas tūristu apmeklējumiem. Cienījamie tūristi ! Lūdzu neatkārtojiet dažu savu priekšgājēju kļūdu, kuri tā arī neuzkāpa Dubrovnikas cietokšņa aizsargmūros, bet ķemmēja suvenīru veikaliņus. Kas nav redzējis Dubrovniku no cietokšņa sienas augstuma – tas nav redzējis neko! Ir arī alternatīva – funikulieris, ar kuru dažās minūtēs iespējams nokļūt senatnīgā franču forta pakājē. Fortu uzcēla franču karaspēks, lai iebaidītu pilsētniekus. No putna lidojuma augstuma Dubrovnika ir neatkārtojama!

Pašā pilsētas centrā var arī peldēties izveidotajā improvizētajā peldētavā, kas ir iekārtota aiz milzīga forta pie cietokšņa sienas.

Dubrovnikā ir arī „civilizēta” pludmale, to iecienījuši vecāka gadagājuma tūristi. Interesanti, ka attālums no Neumas līdz Dubrovnikai ir samērā neliels – ap 70 km, tomēr ūdens temperatūra Dubrovnikā ir ievērojami augstāka. Neticiet? Iesakām pamēģināt!

Pārbrauciens uz Neumu. Izmitināšana viesnīcā.

Vakaru svinēsim Adrijas jūras piekrastē, Neumas pilsētā. Šī ir vienīgā apdzīvotā vieta Bosnijas un Hercegovinas teritorijā, kurai ir pieeja jūrai. Mums vēl pietiks laika nelielai pastaigai un peldei jūrā.

Šīs kūrortpilsētas labiekārtoto pilsētas pludmaļu garums sasniedz vairākus kilometrus. Neumā dzīve rit pilnā sparā 24/7 visu gadu: krastmalā ir veikali, maiznīcas, restorāni ar dzīvo mūziku... Bet tas neietekmē cenu līmeni: preču un pakalpojumu cenas Neumā ir starp zemākais visa gada garumā. Adrijas jūras piekraste.

Nelielā un klusā boutique viesnīca Nova Neum ir viena no labākajām vietām Adrijas jūrā klusām un relaksējošām brīvdienām, ko ieskauj priežu meži un no kuras paveras skats uz dzidri zilo Adrijas jūru.

Visi viesnīcas numuri ir aprīkoti ar satelīta TV, WI-FI, ledusskapi, fēnu un seifu.

2. diena.

Adrijas piekrastē mostas agri. Mēs šo dienu sākam ar atpūtu – atvēsinošu peldi vai pirmo saulesstaru ķeršanu. Pāris stundu pludmalē iesākumam pietiek, lai iepazītos ar Adrijas jūras piekrasti.

Šodien mūs gaida romantiska un gastronomiska izbraukšana uz Pelešacas pussalu, kur kopš neatminamiem laikiem audzē pašas garšīgākās austeres un gatavo pašu populārāko vīnu Horvātijā.

Pussala ir slavena ne tikai ar austeru plantācijām un vīnu. Dubrovnikas republikai bija sāls ieguves un tirdzniecības monopols visā Balkānu pussalā. Sāli, kā vienu no republikas bagātības un varenības pamatiem, ieguva tieši šeit – pussalā. Bet, lai ienaidnieki nevarētu iebrukt un atņemt sāls raktuves, uz pussalas nodibināja Stonas pilsētu ar varenu aizsargmūri, kurš pilsētu tālredzīgi sadalīja 2 daļās Lielajā un Mazajā Stonā. Slavenā Stonas mūra celtniecību uzsāka 1334. gadā, kad Pelešacas pussalu iekļāva Dubrovnikas republikā. Pa mūra perimetru izvietoja 20 sargtorņus un 5 cietokšņus, bet pats Stonas mūra garums sastādīja 5,5 kilometrus. Kā lielākais aizsargmūris Eiropā, Stonas mūris atzīts par otro lielāko pasaulē pēc Lielā Ķīnas mūra. Un, ja Lielā Stona arī vēl šodien pazīstama kā vieta, kur no jūras ūdens iegūst sāli, tad Mazā Stona atrodas pie pasaulē vienīgā līča, kurā audzē ostrea edulis – mazas apaļas austeres, kas savā laikā auga arī Francijā, Kalifornijā un Japānā. 1930. gadā sērgas rezultātā tās izmira un saglabājušas tikai šeit. Tieši šo austeru dēļ Horvātijas varas iestādes aizliegušas līča tuvumā jebkādu, arī viesnīcu celtniecību.

Tālāk dosimies uz pussalas dienvidiem, brauksim cauri kūrortpilsētai Orebičai. Šeit Sv.Ilijas kalna pakājē no senseniem laikiem dzīvoja horvātu jūrnieku un kapteiņu dinastijas. Pilsētas vēstures sākums meklējams XVII gs vidū, kad kāds kapteinis no Bakarras Pelešacas pussalā uzcēla cietoksni un nosauca to par Orebiču. Turku un pirātu iebrukumu laikā cietoksnis tika sagrauts, bet ap to izveidojusies pilsēta tika iesaukta par kapteiņu pilsētu. Šeit pat ir atsevišķa iela „Kaliganovi” , uz kuras ir tikai kapteiņiem piederošas mājas.

Šeit beidzas autoceļš un sākas jūras pārceltuve, kas savieno Pelešacas pussalu ar mūsu tālāko ceļa mērķi – Korčulas salu. Bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu – vispirms pelde, līdz sagaidām savu kuģīti, un tikai pēc tam ceļš atklātajā jūrā.

Svaigā jūras brīze patīkami atvēsina seju. Tieši kursā – gigantiskiem šaha torņiem līdzīgie Korčulas torņi. Tieši Korčulā 1254. gadā dzimis vēlākais slavenais ceļotājs Marko Polo.

Tieši pie šīs salas krastiem viņš kā Venēcijas republikas pavalstnieks piedalījās jūras kaujā starp Dženovu un Venēciju. Venēciešus sakāva, bet Marko Polo saņēma gūstā. Kas zina, vai Marko Polo sarakstītu slaveno, viduslaikos par bestselleru kļuvušo, „Grāmatu par dažādo pasauli” - stāstu par savu ceļojumu pa Āziju, ja nekristu dženoviešu gūstā ? Pēc viņa vārdiem cietumā sarakstītā grāmata kļuva par vienu no pirmajiem eiropiešu zināšanu avotiem par Āziju. Mūsdienās mājā, kurā dzimis Marko Polo, atrodas neliels muzejs. Marko Polo vārds pilsētā sastopams ik uz soļa – kafejnīcu nosaukumos, ceļojumu birojos un pat suvenīru veikalos.

Korčula ir vecākā pilsēta Adrijas jūras krastā, vecāka par Dubrovniku. Laikā no XII-XV gs Korčula vairākkārt pārgāja no vienām rokām otrās. To ir pārvaldījuši slāvu kņazi, Venēcija, Ungārija, Dženova. Tad neilgs neatkarības laiks, un Korčula kļuva par Dubrovnikas republikas sastāvdaļu… Kādu laiku Korčula piederēja Austroungārijas impērijai, pēc tam – Francijai.1807. gadā Korčulu uz īsu laiku iekaroja apvienotā krievu – melnkalniešu flote D.Seņavina vadībā. Korčulu okupēja Itālija, vēlāk tā bija Dienvidslāvijas sastāvā un no 1990.gada Korčula ir neatkarīgās Horvātijas daļa.

Visdziļākās pēdas Korčulas vēsturē atstājuši venēcieši. Tā, piemēram, tieši venēcieši uzcēla masīvos nocietinājumus. Šaurās viduslaiku ieliņas noved pie viscēlākās Korčulas celtnes – Sv.Marka katedrāles. Interesanti, ka katedrāles portālā redzamas kailas Ādama un Ievas figūras, kuras sagrābušas lauvas. Pašā katedrālē apskatāmas kaujas trofejas – dažādi šķēpi un alebardes, kuras korčulieši ieguvuši cīņās ar ienaidniekiem.

Pati pilsēta ir neliela, to var apiet 15-20 minūtēs, un pēc tam – var nopeldēties kristāltīrajā ūdenī pie varenajām viduslaiku pilsētas sienām vai arī pasēdēt ar slaveno Korčulas vīnu “Grk” vai “Poship”’ glāzi rokās kādā no krastmalas krodziņiem. Noteikti jāpasūta kāds zivju ēdiens! Un varam justies kā 7-tajās debesīs! Jāsaka, ka nevienā no Horvātijas pilsētām nejutīsimies tik brīvi un nepiespiesti kā Korčulā!

Atmiņai no Korčulas var iegādāties rotas no koraļļiem. Veikaliņa saimniece, kur šīs rotas tirgo, pati ar akvalangu nirst jūrā , lai tūristiem varētu piedāvāt dažādus jūras brīnumus.

Diemžēl ilgāk kavēties nevaram un jau drīz kuteris ar mūsu tūristiem uz klāja, līgani šūpojoties garāmejoša prāmja saceltos vilnīšos, jestri tuvojas Horvātijas sauszemei. Uz redzēšanos, Korčula !

Atpakaļceļā apstāsimies vienā no vīnkopības saimniecībām, lai nodegustētu vietējos reģiona vīnus. Mūs sagaidīs bagātīgi klāti galdi, un viesmīlīgie saimnieki mums piedāvās nobaudīt ne tikai baltos un sarkanos vīnus, bet arī dažādus uzlējumus un liķierus no dabīgiem augļiem, kā arī rakiju un travaricu. Šos dzērienus te varēsim arī iegādāties, protams, ja mums tie iepatiksies...

3.diena.

Pārbrauciens uz slavenā romiešu imperatora Dioklektiāna dibinātajā Splitā. Dioklektiāns bija vienkāršs zaldāts, kas ar savu prātu un šķēpu spēja nokļūt neierobežotas varas augstumos un vēlāk pats no tās atteicās. Dioklektiāns iegājis vēsturē kā Romas impērijas valstiskās iekārtas reformators un arī kā viens no visnežēlīgākajiem kristietības apspiedējiem. Jāatzīmē, ka atšķirībā no citiem romiešu imperatoriem Dioklektiāns neturējās pie varas un, nolicis savas pilnvaras, devās pavadīt mūža nogali dzimtajā Ilirijā, tagadējās Horvātijas teritorijā, kur bijušajam imperatoram 295.gadā tika uzcelta ap 30 tūkstošus kvadrātmetru plaša, grezna pils. Tā gan vairāk bija nocietināta kara apmetne, nevis pils. Tajā Dioklektiāns vientulībā pavadīja savas dzīves pēdējos 8 gadus. Uz ievērojamu Romas pilsoņu aicinājumu atgriezties un valdīt, Dioklektiāns esot atbildējis: ja tie redzētu, cik lieliski izauguši viņa paša stādītie kāposti, tad neapgrūtinātu ar šādu priekšlikumu.

Ar laiku Dioklektiāna pils, kuru UNESCO iekļāvis Pasaules kultūras mantojuma dārgumu uzskaitē, pārvērtusies par pilsētu – nocietinājumu un kļuvusi par galveno Splitas ievērības objektu.

Pats pilsētas nosaukums ir izmainīts latīņu vārds „Palatium”, t.i. pils. Pils teritorijā lieliski saglabājušies Jupitera templis – bijušais romiešu templis, kas viduslaikos pārvērsts par kristiešu baznīcu, arī Prokuraciju laukums, Katedrāle, Sudraba un Zelta vārti. Visi šie kultūras pieminekļi var pretendēt uz ievērojamāko kultūras pieminekļu statusu visā Adrijā.

Pilsētas arhitektūra, ar tajā valdošo visdažādāko stilu sajaukumu, ir unikāla. Tas piešķir Splitai neatvairāmu burvību. Pat vietējie iedzīvotāji pelna īpašu uzmanību. Pastāv uzskats, ka šeit dzīvo visskaistākās Horvātijas sievietes. Divas Splitas iedzīvotājas iekarojušas Mis Pasaule titulu. Arī vīrieši ir ievērības cienīgi ar savu garo augumu. Daudzi no viņiem spēlē pasaules slavenākajās basketbola komandās. Bet tie, kas neplūc slavas laurus sportā, piedalās dažādos vēsturiskos uzvedumos un karnevālos. Viens no šādiem uzvedumiem sākas tieši pusdienlaikā, kad Peristila laukumā, bungām dārdot, svinīgā veidā ierodas pats imperators. Šis uzvedums notiek tikai tūrisma sezonas laikā. Vispirms laukumā ierodas senās Romas gvardi un attīra laukumu no tūristiem. Un tad ierodas pats imperators ar savu sievu un sveic klātesošos ar latīņu „Ave”! Bet tālākais jau atkarīgs no pašiem tūristiem. Ja viņi izrāda cieņu, imperators var ar tiem arī pakomunicēt. Ja imperators ar sagaidīšanu ir apmierināts, to norāda viņa rokas augšupvērstais īkšķis. Bet ja ne, kas gan notiktu, ja īkšķis norādītu uz leju... Tātad, cienījamās dāmas, ja vēlaties nofotografēties ar īstiem Romas leģionāriem – dodieties uz Splitu un nenožēlosiet!

Pēc vēsturiskās pilsētas daļas apskates ieteicam pastaigāties pa brīnišķīgo Splitas krastmalu, kas kļuvusi par Splitas vizītkarti. Ievērību pelna arī tirgus, kurā iespējams iegādāties visdažādākos augļus un arī suvenīrus.

Nākošā pilsēta, ar kuru iepazīsimies šajā ceļojumā, būs senā pirātu pilsētiņa Omiša. Jā, nebrīnieties, tieši pirātu pilsēta, jo vairākus gadu desmitus šeit saimniekoja jūras laupītāji, iedvešot bailes Adrijas jūras jūrniekiem un tirgotājiem. Šeit uz augstas klints, pie Cetinas upes ietekas jūrā, viņi uzcēla nepieejamu fortu.

Šodien Omiša ir viena no gleznainākajām Horvātijas pilsētām, kuras vizītkarte ir brīnišķīgas smilšu pludmales un interesanti suvenīri ar jūras un pirātu tematiku, kā arī lieliska virtuve.

4. diena.

Šodien mūsu plānos ietilpst iepazīties ar musulmanisko Bosniju un Hercegovinu. Šī diena būs visvieglākā mūsu klejojumu pa Balkāniem laikā ! Mūsu ceļš vedīs uz musulmaniskās Bosnijas un Hercegovinas kontinentālo daļu, seno Illirijas zemi, kādreizējo robežu starp Romas impērijas rietumu daļu un Bizantiju. Citas pilsētas, citi cilvēki, cits dzīves veids...

Pirmā mūsu pietura – Hercegovinas pērle – Kravices ūdenskritumi – lielākie un skaistākie valstī. Ūdenskritumu augstums ir 26 m, platums 120 m. Īpaši jauki, ka ezerā ūdenskritumu pakājē var peldēties. Ezera dibens smilšains, nav akmeņu un nogrimušu koku. Vai nu peldi, vai arī šķērso ezeru pa speciālām laipām. Var mēģināt arī pārbrist... Tieši tādēļ vasaras laikā Kravices ūdenskritumi tūristu un peldēt mīļu vidū ir īpaši populāri. Interesanti, ka pagājušajā gadā septembrī mūsu grupa pie šī ūdenskrituma satika pasaulē populāro kinorežisoru Emiru Kusturicu, viņš mums pamāja ar roku. Un ja jau pats Kusturice izvēlas šo ūdenskritumu kā dekorāciju savai filmai, vai mēs sliktāki ? Dabīga ūdens atrakcija – stāvot nedaudz atstatus no galvenā ūdens krituma zem smalkākām strūklām ir pilnīgs Šarko dušas efekts. Un vēl – ja gar ūdenskrituma malu uzrāpties nedaudz augstāk, atradīsiet nedaudz mazākus ezeriņus, paslēptus no ļaužu acīm aiz klintīm. Neviļus nāk prātā Afrodites peldvieta, par kuru daudzi dzirdējuši, bet neviens nav redzējis.

Neliels pārbrauciens, un mēs esam neoficiālajā dienvidu Hercegovinas galvaspilsētā Mostarā.

Izvietojusies klinšainajos Neretvas upes krastos, šī senā pilsēta ir interesanta ar divu atšķirīgu reliģiju klātbūtni. Vēl nesenā laikā viens upes krasts skaitījās horvātu puse, otrs – bosniešu. Attiecīgi vienā krastā dzīvoja katoļticīgie, otrā – musulmaņi. Arī šodien Mostaras „musulmaņu” puse atgādina arābu valstis: tirdzniecības būdas ar saulē zaigojošiem traukiem, bižutēriju, vēderdeju kostīmiem, vējā plīvojošiem krāsainiem lakatiem, sastopamas ik uz soļa.

Ievērojamākā Mostaras vieta – Vecā turku pilsēta ar savu neatkārtojamo atmosfēru, nenoliedzami Bosnijā un Hercegovinā ir visskaistākā. Pilsētas vizītkarte – pāri zaļganajiem Neretvas ūdeņiem izliecies Vecais tilts. Šo tiltu 1566. gadā uzbūvēja Mimarams Hairuddins. 1993.gada asiņainajā pilsoņu karā UNESCO aizsargāto tiltu sagrāva horvātu artilērija. Tiltu atjaunoja tikai 2004.gadā. Tagad, tāpat kā pirms daudziem gadsimtiem, vietējie puikas par prieku tūristiem par nelielām naudiņām no tilta lec upē. Dzīve turpinās...

Vecās līkumotās Mostaras ieliņas sauc un aicina aizmirst par laiku un apkārtni. Te ļoti patīkami vienatnē pastaigāties, uzkāpt minaretā, padzert īstu turku kafiju, bodītē nopirkt īstu rahat-lukumu, pārbaudīt turpat uz ielas nopērkamu senlaicīgu kinžalu asmeņu asumu , kā suvenīrus iegādāties speciālo vara turku kafijkanniņu, oriģinālas garšvielu dzirnaviņas, kas vairāk atgādina mākslas priekšmetus, nevis lētas mantiņas...

12 km attālumā no Mostaras atrodas ciematiņš Blagaja.

Nākamā pieturvieta – Blagaja, kur savu tecējumu sāk Buna. Spēcīga ūdens strūkla raujas laukā no milzīgas atveres alā. Virs tās klintis, kur 25 m augstumā ligzdo berkuti un alu baloži. Bunas izteka ir viena no varenākajām Eiropā. Klints pakājē saglabājusies sena dervišu mītne – tekke, uz tās fona ļoti mīl fotografēties tūristi.

Augstu klintīs virs Blagajas miestiņa redzams viduslaiku cietoksnis Herceg-Stejepan - pēdējā Hum valstiņas, mūsdienu Hercegovinas valdnieka hercoga Stepena Vukčiča rezidence. Pa līkloču taciņu līdz cietoksnim iespējams nokļūt 45 minūtēs.

Vēl viena Blagajas iezīme – pie kalnu upes atrodas vairāki restorāni. Pati upe vienkārši burbuļo no foreļu pārpilnības. Liekas, tās pašas prasās tikt uz šķīvja. Tieši tādēļ te esam ieplānojuši pusdienas. Bet ja kāds zivis neēd, iespējams pasūtīt arī gaļas un veģetāros ēdienus. Pusdienu cenas ir pārsteidzoši demokrātiskas. Vai tik nesanāks kārtīga gardēžu pēcpusdiena?

5. diena.

Šo dienu sāksim ar kārtīgu atpūtu. No rīta visi organizēti slinkojam: sauļojamies pludmalē, izbaudām jūru, fotografējamies ar jūras ežiem, bāžam pirkstus krabju spīlēs un ķeram labākos kadrus pie palmām. Šodien pludmale. Un tikai pludmale! Un bieza jo bieza pretiedeguma krēma kārta! Viss! Nedaudz apdeguši, apdulluši no svelmainās Horvātijas saules, esam gatavi turpmākiem piedzīvojumiem.

6. diena.

Jūsu atvaļinājuma priekšpēdējā dienā piedāvājam ļoti interesantu laivu ekskursiju pa līci - zivju pikniku.

Vīns plūst kā upe. Aizraujošās horvātu mūzikas skaņas.

Lieliska daba, brīnišķīgi laikapstākļi, izcils vīns... Ko gan vēl var vēlēties laimīgai dzīvei? Nu, kāpēc mums vajadzētu lidot prom? Mēs būtu varējuši palikt šajā burvīgajā valstī vēl divas vai trīs dienas.

7. diena.

Atpūtas diena.

Mūsu atpūtas pēdējā dienā piedāvājam ļoti interesantu izbraukumu ar kuģīti pa jūras līci - fišpikniku.

Horvāti ļoti mīl kādu teiksmu: kad Dievs tautām dalīja zemes, viņš vāciešiem iedalīja Vāciju, frančiem – Franciju, itāļiem – Itāliju, vienu vārdu sakot visas zemes izdalīja, bet par horvātiem piemirsa. Atnāca horvāti pie Dieva un saka: „Kā tad tā ,Kungs, visiem zemes iedalīji, bet par mums aizmirsi”. Dievs padomājis un teicis: „Nu, ja tā sanācis, tad ņemiet to, ko biju atstājis pats sev” – un atdeva viņiem Horvātiju. Žēl gan, ka Dievs šo zemi atdeva horvātiem, bet ne mums… Nu ko, laiks posties uz mājām.

8 diena.

Pārbrauciens uz Dubrovnika lidostu. Izlidošana uz Rīga ar aviokompāniju AirBaltic 18:40. Ielidošana Rīga 22:15.

P.SMaršrutā iespējamas nelielas izmaiņas.

Ekskursiju kārtība var mainīties.

P.SBrokastis un vakariņas viesnīcas restorānā notiek tikai grupas vadītāja un viesnīcas vadības saskaņotajā laikā. Tūristi, kuri nebrauc ekskursijās, brokastot un vakariņot var tikai kopā ar grupu - tai noteiktajā laikā.

Piemaksa par 1-vietīgu dzīvošanu atsevišķā istabā, Vila Matic 3* viesnīcā:
13.07. - 20.07. (130,00 EUR)
20.07. - 27.07. (130,00 EUR)

Piemaksa par 1-vietīgu dzīvošanu atsevišķā istabā, Nova 4*viesnīcā :
22.06. - 29.06. (160,00 EUR
31.08. - 07.09. (160,00 EUR)
07.09. - 14.09. (160,00 EUR)

Pilna ekskursijas pakete 210,00 EUR , bērniem ~ 150,00 EUR. Tai skaitā:
- ekskursija uz Stonu – Korčulu;
- ekskursija Splitā un Omišā;
- ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu;
- ekskursija uz Dubrovniku,
- transfērs Dubrovnik - Neum - Dubrovnik

Papildus (pēc vēlēšanās) apmaksā pusdienas un degustācijas:
- radio sakari ekskursijās Dubrovnikā ~ 2 EUR,
- kuģa biļete Orebic - Korcula - Orebic ~ 8 EUR,
- ieejas biļete Kravicas ūdenskritumos ~ 10 EUR,
- pusdienas restorānā ar foreli vai gaļas ēdienu Blagajā ~ 15-17 EUR;

Papildus ekskursijas (nav iekļautas ekskursijas komplektā):
- zivju pikniks (ar izbraucienu ar laivu, pusdienām ar jūras zivīm, mīdijām un vīnu) ~ 35 EUR, bērniem līdz 12 gadiem ~ 25 EUR, bērniem līdz 17 gadiem ~ 30 EUR;


 


 


 

 

WhatsApp
whatsapp
Telegram
telegram
Pāriet uz latviešu valodu Перейти на русский
Kategorijas