Lieldienas Ziemeļkiprā. Aviotūre Rīga-Larnaka-Rīga. 4 dienas pie jūras. Viesnīca 5 * (brokastis, vakariņas vai All inclusive) 1. līnijā. 27.03- 31.03.

Periods:
27.03.2024 - 31.03.2024
€ 650.00 € 690.00 Pasūtīt

Ekskursijas datumi un cena:

27.03. - 31.03. (650,00 EUR)

Piemaksa par vienvietīgu izmitināšanu - 85,00 EUR

Greznā viesnīca Acapulco Beach Resort 5 *, kurā dzīvosim, atrodas 120 000 kv.m platībā. 10 km attālumā no Kerīnijas pils vecajā ostā un ir viena no populārākajām viesnīcām Ziemeļkiprā.

Cenā ietilpst:

- gaisa lidojums Rīga - Larnaka - Rīga,

- nododamā bagāža līdz 23 kg (ne vairāk kā 100 x 50 x 80 cm), rokas bagāža (55 x 40 x 23 cm) + viena personīgo mantu soma. Rokas bagāžas un personīgo priekšmetu kopējais svars nedrīkst pārsniegt 8 kg,

- transfērs lidosta - viesnīca - lidosta,

- 4 naktis 5* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām.

Papildus (pēc izvēles) jāmaksā: ekskursiju pakete (2 dienas ekskursijas Ziemeļkiprā) - 90,00 EUR


 

Rīga - Larnaka - Kirēnija (3 naktis 5* HB viesnīcā pie jūras. Ziemeļkipra) - Svētā Hilariona pils, Bellapais klosteris, Kirēnija, Kirēnijas pils, Karpazas pussala un nacionālais parks, Bogaza, Dipkarpaz, Sv. Andreja klosteris, Zelta pludmale - Larnaka - Rīga

Viesnīcas Acapulco Beach Resort 5 * elegantajos numuros ir Wi-Fi un satelīta TV, kā arī balkoni un mini ledusskapji. No dažiem numuriem paveras skats uz jūru, savukārt "suite" numuros ir atpūtas zonas. Ir pieejama 24 stundu apkalpošana numurā.

Bufetes tipa brokastis un pusdienas tiek pasniegtas vienā no viesnīcas restorāniem. Tā piedāvā āra un iekštelpu baseinus, privātu pludmali, restorānus, bārus un konferenču centru. Turklāt viesnīcā ir spa ar saunu, trenažieru zāli un kazino, kā arī ūdens atrakciju parks un sezonas izklaides programma.

Interesanti, ka no Kirēnijas ostas uz Alaniju atiet prāmis. Tātad, ja vēlaties, varat apmeklēt Turciju mūsu iepazīšanās mini-tūres laikā pa Ziemeļkipru.

TŪRISMA PROGRAMMA:

1 diena. Izlidošana no Rīgas uz Larnaku ar AirBaltic 07:15. Ierašanās Larnakā 11:15.

Transfērs uz viesnīcu. Izmitināšana viesnīcā. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

2. diena. Izbrauciens uz lauka Kerīnija – Ziemeļkipras sirds.

Ekskursijas laikā apmeklēsim viduslaiku Svētā Hilariona pili, no kuras mūriem paveras fantastiski skati uz Kerīnijas līci, Bellapais abatiju, Kerīnijas pilsētu un Kerinijas cietoksni.

3. diena. Atpūtas diena

4. diena. Ekskursija uz Kaprazas pussalu – viena no populārākajām tūrēm Ziemeļkiprā! .

Ekskursijas laikā apmeklēsim Bogazas pussalas skaistāko ciemu, dzersim avota ūdeni apustuļa Andreja klosterī, nofotografēsimies ar savvaļas ēzeļiem, nobaudīsim vietējo vīnu un olīveļļu, kā arī, ja vēlēsimies, peldēsimies kādā no skaistākās Kipras pludmales - Golden Beach.

5. diena Transfērs no viesnīcas uz lidostu. Izlidošana no Larnakas lidostas uz Rīgu ar AirBaltic 12:05. Ierašanās Rīgā plkst.16:15.

Viduslaiku Svētā Hilariona pils, kas atrodas Kirēnijas grēdas virsotnē, savu nosaukumu ieguvusi par godu vientuļniekam Hilarionam, kurš šeit dzīvoja sketē 4. gadsimtā. Vēlāk vientuļnieka sketes vietā tika nodibināts klosteris, pēc tam pils, kuru, savukārt, venēcieši pārbūvēja par neieņemamu cietoksni. No pils paveras satriecošs skats uz Kirēnijas līci un pilsētu, un labā skaidrā laikā var redzēt pat Turcijas piekrasti! Elpu aizraujošākās fotogrāfijas var uzņemt no pils augšējiem līmeņiem.

Kerīnija ir Kipras ziemeļu tūrisma centrs. Viena no gleznainākajām vietām pilsētā ir Kerinian osta. Ir daudz mājīgu kafejnīcu, viesnīcu ar skatu uz zvejas laivām, jahtām un iespaidīgo Kerinian cietoksni.

Kerīnas cietoksnis 7. gadsimtā kalpoja kā aizsardzība pret arābu pirātiem, pēc tam kā Bizantijas priekšpostenis, franču un venēciešu cietoksnis, un mūsdienās šeit atrodas viens no neparastākajiem muzejiem pasaulē – kuģu vraku muzejs.

Muzeja lepnums ir vecākais pasaulē atrastais kuģis, kas avarējis 4. gadsimtā pirms mūsu ēras. Pirāti uzbruka kuģim, kas veda naftu un vīnu no Kipras, un tas tika nogremdēts netālu no ostas.

Bellapais abatija ir gotiskā stila katoļu klosteris, kas dibināts 12. gadsimtā un nopostīts Osmaņu valdīšanas laikā. Tas ir populārs tūristu apskates objekts, kas atrodas Beshparmak kalna pakājē, netālu no Kerinijas. Klostera baznīca, kā arī ēdnīcas ēka ir saglabājusies līdz mūsdienām. Akustika šeit ir pārsteidzoša, un tāpēc katru gadu šeit notiek starptautisks klasiskās mūzikas festivāls.

Karpas "Pasaules malas" rezervāts ir gara pussala ("aste" Kipras), kuru redzam no lidmašīnas, un pēc kuras mēs nekļūdīgi saprotam, ka esam nonākuši galamērķī! Bezgalīgas pamestas pludmales, savvaļas, bet ļoti draudzīgi ēzeļi, kalni un kosmoss. Jūs aizmirsīsit, ka atrodaties Kiprā, un atradīsit sevi neticami skaistās vietās, atšķirībā no visa cita, noslēpumainā un pamestā!
Zvejnieku ciemats Bogaz atrodas ļoti gleznainā pussalas vietā un ir ļoti populārs gan tūristu, gan vietējo iedzīvotāju vidū. Paradīze jūras velšu cienītājiem. Šis ciemats tiek uzskatīts par vienu no Ziemeļkipras apskates objektiem, un tas ir jāapmeklē!

Dipkarpas (Rizokarpaso) ir vistālāk uz austrumiem esošais Kipras ciems, vienīgā lielā aizsargājamās pussalas apdzīvotā vieta, kurā dzīvo aptuveni 5 tūkstoši cilvēku. Ciemats nav lutināts ar tūristu uzmanību, taču šeit jūs vienmēr būsiet viesmīlīgi uzņemti un garšīgi paēduši! Dipkarpazā ir divas aktīvas pareizticīgo baznīcas, kas Ziemeļkiprā ir retums. Šeit dzīvo lielākā Kipras grieķu diaspora Ziemeļkiprā.

Ceļu uz apustuļa Andreja klosteri aizšķērso Karpas savvaļas ēzeļi - un neceriet, ka viņi šķērsos viņu zemi bez pienākuma (iesakām ņemt līdzi ābolus un burkānus). Ēzeļi jau sen ir kļuvuši par sava veida Kipras simbolu, vietējie iedzīvotāji mīl šos jaukos nepretenciozos dzīvniekus, viņu galvenos pavadoņus un palīgus kopš seniem laikiem. Rezervātā ir aptuveni 1,5 tūkstoši ēzeļu, dzīvnieki atrodas valsts aizsardzībā.

Apustuļa Andreja klosteris ir viena no svarīgākajām pareizticīgo baznīcām Kiprā, funkcionējoša kristiešu baznīca musulmaņu Ziemeļkipras teritorijā. Kā vēsta leģenda, šajā vietā kopā ar domubiedriem piestājis pats apustulis Andrejs, te viņam brīnumainā kārtā atvēries dziedinošs avots, kas eksistē vēl joprojām, un pirmais templis, svētā vārdā iesvētīts jau 2. gadsimtā! Vēl nesen visa pussala nesa apustuļa Andreja vārdu.
Klosteris atrodas Dipkarpas reģionā - pašā Karpas pussalas malā. Ceļš uz klosteri vijas starp pakalniem, aizbraucot uz austrumiem. Piekrastes līnija pie Karpas dienvidaustrumu krasta, kur atrodas klosteris, iespējams, ir skaistākā Ziemeļkiprā.

Zelta smilšu pludmale - salas skaistākā un pārsteidzošākā pludmale! Skats uz Zelta smiltīm aizraus elpu! Pamestas smilšu kāpas, bezgala zila jūra – neticama plašuma un laimes sajūta! Šī paradīze lielākajai daļai tūristu ir nepieejama - Karpas nacionālā parka teritorijā ir aizliegta viesnīcu un kotedžu celtniecība, un šeit nav viegli nokļūt. Pludmali izvēlējās jūras bruņurupuči – viņi kuģo uz aizsargājamām Kipras smilšu pludmalēm, lai atstātu pēcnācējus.

Papildus (pēc izvēles) maksā:

- ekskursiju pakete (2 dienu ekskursijas Ziemeļkiprā) - 90.00 EUR,

vai ekskursijas atsevišķi:

- Kirēnija - Ziemeļkipras sirds - 45,00 EUR,

- Famagusta - 45,00 EUR.

P.S. Ekskursiju pieteikšana – pirms ekskursijas sākuma.

WhatsApp
whatsapp
Telegram
telegram
EE Pāriet uz latviešu valodu Перейти на русский
Kategorijas