Sicīlija II: Tirēnu jūra. Aviotūre. 8 dienas. 3* viesnīca 1. līnijā pie jūras. Brokastis, vakariņas. 04.05, 18.05, 01.06, 29.06, 07.09

Periods:
04.05.2024 - 14.09.2024
€ 730.00 € 830.00 Pasūtīt

Līdz pludmalei - 10 metri

Ekskursijas cena:

04.05 - 11.05 (730,00 EUR) - 2 vietas

18.05 - 25.05 (730,00 EUR

01.06 - 08.06 (730,00 EUR)

29.06 - 06.07 (Stop Sale

07.09 - 14.09 (770,00 EUR)

Papildu maksas:

- par 1-vietīgu dzīvošanu atsevišķā istabā: 

- 04.05, 18.05, 01.06 - 80,00 EUR

- 29.06, 07.09 - 110,00 EUR

- transfērs Lidosta – viesnīca - Lidosta: 100,00 EUR vai

- ekskursijas un transporta pakete (iekļauta visi transfēri un ekskursijas) - 250,00 EUR,

- tūristu nodoklis viesnīcās (no 15 gadiem) – 10,50 EUR,

Cenā ietilpst:
- lidojums Rīga - Katānija - Rīga,

- nododamā bagāža līdz 23 kg (ne vairāk kā 100 x 50 x 80 cm), rokas bagāža (55 x 40 x 23 cm) + viena personīgo mantu soma. Rokas bagāžas un personīgo priekšmetu kopējais svars nedrīkst pārsniegt 8 kg,

- 7 naktis komfortablā viesnīcā Il Gabbiano Beach (DBL, TWIN) pie jūras. 

- 7 brokastis, 7 vakariņas, vīns un ūdens vakariņās. 


 

Rīga - Katānija - Lido Markesana (7 naktis ērtā viesnīcā pludmalē) - Palermo - Monreāle - Mesīnas šaurums - Kalabrija: Redžo-di-Calabrija, Scilla - Kastelbuono - Čefalu - Milaco* - Eolu salas* - Tindari* - Mesīna - Katānija - Rīga

Ceļojuma programma:

1 diena. Izbraukšana no Rīgas (RIX) uz Katāniju (CTA) plkst.14:40. Ierašanās Katānijā 17:10.
Transfērs uz viesnīcu, kas atrodas 1. līnijā pie jūras. Gandrīz visos viesnīcas numuros ir ļoti ērta un liela terase ar skatu uz jūru vai kalniem. Izejiet no viesnīcas tieši uz pludmali.
Viesnīca piedāvā labas brokastis un ļoti labas Vidusjūras bufetes tipa vakariņas ar vīnu. Katru dienu ir pieejami zivju ēdieni. Atpūtniekiem būs lieliska iespēja nogaršot risoto ar sēpiju tinti, zobenzivs tinti, Mesīnijas kaltētas zivis un citus gardumus... Viesnīcā ir peldbaseins un bārs.

2 dienas. Ekskursija uz Palermo un Monreālu.

3 dienas. Ekskursija uz Kastelbuono un Čefalu. Atpūta pie jūras Cefalu.

4. diena. Ekskursija uz Kalabriju ar Reggio-di-Calabria, Silla apmeklējumu, prāmju pārbrauciens pāri Mesīnas līcim uz Kalabriju un atpakaļ. Atpūta pie jūras Silla.

5 dienas. Atpūtas diena.

6 dienas. Atpūtas diena vai jūras brauciens pa Eolu salām, parādot Lipari un Vulcano salas. Biļetes un transfēru no viesnīcas uz Milaco var iegādāties neatkarīgi vai kā daļu no grupas.

7 dienas. Atpūtas diena. Iesakām pašapkalpošanās ceļojumu uz Tindari.

8 dienas. Transfērs no viesnīcas uz Katānijas lidostu ar ekskursiju uz Mesīnu.

Izlidošana uz Rīgas airBaltic plkst.17.55. Ierašanās Rīgā plkst.22.15.

Ekskursiju un transporta paketes cena (4 ekskursiju dienas) - 250,00 eiro, bērniem līdz 17 gadu vecumam – 180,00 eiro. Tostarp:
- transfērs lidosta-viesnīca-lidosta,
- ekskursija uz Palermo un Monreāle,
- ekskursija uz Reggio-di-Calabria un Scilla,
- ekskursija uz Kastelbuono un Čefalu,
- ekskursija uz Mesīnu,
- brauciens ar kuģīti uz Kalabriju un atpakaļ uz Sicīliju.

Vai arī ekskursijas atsevišķi:
- ekskursija uz Palermo un Monreālu - 65,00 eiro, bērniem - 45,00 eiro,
- ekskursija uz Kastelbuono un Čefalu - 60,00 eiro, bērniem - 40,00 eiro,
- ekskursija uz Reggio-di-Calabria un Scilla - 70,00 eiro, bērniem - 50,00 eiro,
- ekskursija uz Mesīnu – 15,00 eiro, bērnu ekskursija – 5,00 eiro.

P.S. Ģimenēs ar 2 un vairāk bērniem par ekskursijām maksā tikai vecāki un 1 bērns.

Ekskursijas tiek garantētas ar minimālo tūristu skaitu 20 cilvēki.

Palermo ir pilsēta Itālijas dienvidos un Sicīlijas salas galvaspilsēta. Šī ir vieta, kas piesātināta ar senu vēsturi un jūras smaržām, kultūras tradīcijām un izcilu gastronomiju. Palermo apvieno skaistu arhitektūru ar elpu aizraujošiem skatiem uz jūru, tā ir slavena ar saviem burvīgajiem laukumiem un atmosfēras ielām, iespaidīgajām baznīcām un greznām pilīm, jaukiem ielu tirgiem un mājīgiem restorāniem. Palermo tiek saukta par "visvairāk iekaroto pilsētu pasaulē". Vairākus tūkstošus gadu tas piederēja feniķiešiem, grieķiem, romiešiem, arābiem, normāņiem un spāņiem. Katra no šīm tautām uzskatīja Palermo par savu un atstāja kaut kādas pēdas tās ielās, pārvēršot pilsētu par dažādu kultūru, tradīciju un reliģiju kausēšanas katlu.

Monreales pilsēta, kas atrodas Caputo kalna nogāzēs, ir Palermo dienvidu priekšpilsēta. No Palermo līdz Monreālai ir aptuveni 5 km, attālums no Palermo katedrāles līdz Monreālas katedrālei ir aptuveni 8 km. Pilsētas galvenā atrakcija ir pasaulslavenā Jaunavas Marijas katedrāle, kas atrodas Vittorio Emanuele laukumā.vīns un ūdens vakariņās. Vissvētākās Jaunavas Marijas Piedzimšanas katedrāle jeb “Duomo di Monreale jeb Santa Maria Nuova” ir galvenā Monreālas pilsētas katedrāles baznīca, kuru 1174. gadā dibināja karalis Viljams Otrais Labais.vīns un ūdens vakariņās. Tempļa galvenā apdare ir bizantiešu stilā veidotas mozaīkas. Laika posmā no 1183. līdz 1189. gadam visas tempļa iekšējās sienas tika pārklātas ar lieliskām mozaīkām, no kurām ir simts trīsdesmit, un to kopējā platība ir gandrīz desmit tūkstoši kvadrātmetru. Mozaīkas veidojuši gan vietējie meistari, gan arābu, bizantiešu un normāņu meistari. Šis ir viens no pasaulē lielākajiem mozaīku cikliem, kas veltīts Vecās un Jaunās Derības tēmām.vīns un ūdens vakariņās. Viena no slavenākajām Monreālas katedrāles mozaīkām ir Kristus Pantokrāta attēls, kas atrodas galvenajā apsīdā. Attēla augstums sasniedz 7 metrus un platums ir vairāk nekā 13 metri. Kristus rokas ir izstieptas: vienā viņš tur Evaņģēliju ar uzrakstu grieķu un latīņu valodā, bet otrā viņš svētī.

Kastelbuono ir neliela viduslaiku pilsētiņa, kas atrodas 423 metru augstumā Madonijas nacionālajā parkā, ozolu, kastaņu un ķiršu koku mežainā ainavā. Pilsētas centru vainago gleznainā Ventimiglia pils, kas celta 1316. gadā. Tā ir celta 1683. gadā, un tā ir viena no nedaudzajām labi saglabājušajām viduslaiku pilīm Sicīlijā. Pilī atrodas baroka Palatīnas kapela - La Cappella Palatina un Svētās Annas, Jaunavas Marijas mātes, relikvijas, kas uz pili tika atvestas 1454. gadā.

Čefalu ir pilsēta Itālijas dienvidos, kas atrodas Sicīlijas ziemeļu krastā pie Tirēnu jūras. Šis ir viens no burvīgākajiem Itālijas piejūras kūrortiem ar interesantu relaksējošas pludmales atmosfēras un senās vēstures sajaukumu. Čefalu ir jauka vecpilsēta ar pārsteidzošu viduslaiku katedrāli, šaurām senatnīgām ieliņām un zvejas laivām nelielā ostā, satriecošiem saulrietiem un garām smilšu pludmalēm. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka pilsēta tiek uzskatīta par vienu no populārākajām un skaistākajām vietām Sicīlijā.

Eolu salas ir salu grupa Tirēnu jūrā uz ziemeļiem no Sicīlijas. Visas salas ir vulkāniskas izcelsmes. Stromboli salā līdz pat šai dienai pastāvīgi darbojas vulkāns, kas izvirda 4 reizes stundā. Lipari un Vulcano salās ir fumaroles - plaisas un caurumi, kas atrodas krāteros, vulkānu nogāzēs un pakājē un kalpo kā karstu gāzu avoti. Vulkānā ir karstie avoti un karsts dūņu ezers.

Mesīnas šaurums atdala Sicīlijas salu no Apenīnu pussalas un savieno Jonijas jūru ar Tirēnu jūru. Šeit ir diezgan ievērojams dziļums, kas kuģu ceļā pārsniedz kilometru. Pastāv pastāvīgas straumes - vājas un divslāņu dziļumā: augšējā slānī - uz ziemeļiem (montante), apakšējā slānī - uz dienvidiem (scandente). Iemesls ir tāds, ka Tirēnu jūra ir siltāka un mazāk sāļa nekā Jonijas jūra, un blīvuma atšķirības rada kalnu un skandentu, kas izraisa viļņus.
Mesīnas šauruma krastos ir spēcīgas paisuma straumes: tās maina virzienu četras reizes dienā, to ātrums var pārsniegt 9 km/h, īpaši šaurākajā šauruma vietā starp Peco un Peloro ragiem.

Viena no vecākajām pilsētām Kalabrijā, Redzo-di-Calabrija, atrodas jūras šauruma krastā, pašā "itāliešu zābaka galā". Pilsēta tika dibināta 720. gadā pirms mūsu ēras. kā grieķu kolonija Regium, viduslaikos tā bija Kalabrijas hercogistes galvaspilsēta un 1860. gadā kļuva par apvienotās Itālijas daļu.
Gadsimtu gaitā Redzo-di-Calabrija ir vairākkārt skārušas zemestrīces, no kurām spēcīgākā notika 1908. gada decembrī un gandrīz pilnībā iznīcināja pilsētu. Mūsdienās nesen pārbūvētā Redzo-di-Calabrija ir liela osta, kas atkal piesaista ar savām brīnišķīgajām ainavām un unikālajiem vēstures un arhitektūras pieminekļiem.
Viena no galvenajām Redzo-di-Calabrijā apskates vietām ir neieņemamā Aragones pils, kas datēta ar 8. gadsimtu.

Piekrastes pilsētiņa Scilla ar savu skaisto pili uz klints ir iekļauta Itālijas skaistāko mazpilsētu sarakstā un atrodas valsts dienvidos pie “itāļu zābaka” priekšgala. Tā ir mitoloģiskā mājvieta jūras briesmonim Scillai, kurš kopā ar citu briesmoni Haribdi (pāri jūrai uz Sicīliju) sargāja šauro Mesīnas šaurumu un apdraudēja Odiseju Homēra tāda paša nosaukuma dzejolī. Scilla ir iespiesta ierobežotā un gleznainā ainavā, kurā izceļas akmens klints ar senu pili, kas atdala divas šauras jūras krasta joslas.

Mesīnas pilsēta atrodas Mesīnas šauruma rietumu krastā, Itālijas Sicīlijas reģionā. Pilsētas centrālā vieta ir Katedrāles laukums (Piazza del Duomo). Tajā atrodas viens no skaistākajiem tempļiem uz salas – 12.gadsimta normāņu stila katedrāle, kas rotāta ar svēto skulptūrām un grebtiem elementiem. Netālu no tā redzams elegants zvanu tornis ar pasaulē lielāko 18. gadsimta pirmās puses astronomisko pulksteni. Vēl viena Katedrāles laukuma atrakcija ir Oriona strūklaka, kas izgatavota no sniegbalta marmora. Mesīnā ir daudzas skaistas ēkas no pagājušā gadsimta sākuma, tostarp Teatro Vittorio Emanuele II, Zanca pils un Piacentini pils. Ceļotājiem interesants būs 20. gadsimta Provinces muzejs, katedrāles kase, Kuvuras mākslas galerija, pilsētas akvārijs, kā arī Madonas ar vēstuli statuja ostā, kas tiek uzskatīta par Mesīnas patronesi.

Katānija ir sena ostas pilsēta Sicīlijas salas austrumu krastā. Tas atrodas aktīvā Etnas vulkāna pakājē, kura virsotnē var nokļūt pa līkumotām takām. Centrālajā Katedrāles laukumā atrodas neparasta strūklaka melna ziloņa formā un katedrāle ar izsmalcinātu apdari. Laukuma dienvidrietumos atrodas zivju tirgus, ko ieskauj jūras velšu restorāni.

Madonna di Tindari svētnīca ir skaista un majestātiska vieta Sicīlijā, un no viesnīcas var nokļūt ar sabiedrisko transportu. Templis atrodas augstā kalnā, un to ieskauj brīnišķīgs skats uz jūru. Tempļa iekšpusē var redzēt greznus vitrāžas un freskas, kas rada īpašu atmosfēru un enerģiju. Blakus templim atrodas arheoloģiskais parks ar amfiteātri un romiešu pilsētas paliekām, kas piešķir šai vietai vēsturisku vērtību. No platformas tempļa priekšā paveras lielisks skats uz Eolu salām un sniegbalto smilšu iesmu.vīns un ūdens vakariņās. Tempļa galvenā atrakcija ir melnā Jaunavas Marijas un Jēzus bērniņa statuja, kas cirsta no ciedra koka. Saskaņā ar pieejamo vēsturisko informāciju statuja tika pārvietota uz templi cīņas pret reliģiju laikā un tādējādi tika izglābta no iznīcināšanas. Katru gadu septītajā septembrī Tinaros notiek šim notikumam veltīts tematisks festivāls. Mūsdienu tempļa ēka ir detalizēta svētnīcas kopija, ko 16. gadsimta vidū iznīcināja Alžīrijas pirāti.

 

 

WhatsApp
whatsapp
Telegram
telegram
Pāriet uz latviešu valodu Перейти на русский
Kategorijas